Zalety okien tarasowych HST

Okna tarasowe HST są wyjątkowym rozwiązaniem dla nowoczesnych domów. Ich konstrukcja, oparta na połączeniu skrzydła ruchomego z elementem stałym, stwarza możliwości, których próżno szukać w innych rozwiązaniach. Przyjrzyjmy się zatem zaletom okien tarasowych z systemem HST.

Zasada działania

Otwieranie okien HST polega na przesuwaniu ruchomego skrzydła za element stały. Mechanizm ten pozwala na uzyskanie większych przeszkleń. Większe przeszklenia oznaczają więcej światła naturalnego oraz optyczne powiększenie przestrzeni, co jest przydatne w mniejszych pomieszczeniach, gdzie światło i widoki na zewnątrz mogą znacznie poprawić odbiór całej przestrzeni.

Doskonała izolacja i bezpieczeństwo

Unikalne parametry okien HST o odpowiedniej grubości i wymiarach zaczynających się od 2,3mx 2,7m, oferują doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Wykorzystanie nowoczesnych technologii w produkcji okien sprawia, że są one szczelne, co przekłada się na oszczędności w zużyciu energii. Zimą ciepło pozostaje wewnątrz budynku, a latem pomieszczenia nie nagrzewają się nadmiernie. Redukcja hałasu z zewnątrz to dodatkowy atut, szczególnie ceniony w gęsto zabudowanych i hałaśliwych obszarach. Ale jedną z głównych zalet okien HST jest ich łatwość obsługi. Dzięki zastosowaniu specjalnych prowadnic i mechanizmów, ciężkie skrzydła przesuwne można przesuwać z lekkością, co jest wygodne nawet dla dzieci.

Niski próg natomiast, często niemal zlicowany z posadzką, stanowi kolejny istotny element okien HST. Eliminuje to zbędną przeszkodę, która ma znaczenie w domach, gdzie mieszkają osoby starsze, dzieci, czy osoby z ograniczeniami ruchowymi. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo i swobodę przemieszczania się między wnętrzem a tarasem czy ogrodem.

Estetyka i automatyka

Okna HST idealnie wpisują się w nowoczesne trendy architektoniczne. Ich minimalistyczny design, możliwość wykonania w różnych kolorach i materiałach, umożliwia dopasowanie do każdego stylu i aranżacji. Dzięki możliwości zastosowania dużych przeszkleń okna te stanowią imponujący element architektoniczny, zwiększający estetyczną wartość nieruchomości.

Zaawansowane technicznie rozwiązania systemów HST, automatyczny napęd i ukryte prowadnice, sprawiają, że stają się one często integralną częścią inteligentnych domów, a wspomniane duże przeszklenia pozwalają na ciekawe i nowoczesne rozwiązania projektowe, które harmonijnie łączą wnętrze z otaczającą przestrzenią. Okna tarasowe HST są więc finalnie rozwiązaniem bardzo funkcjonalnym i estetycznym.