Czym charakteryzuje się dobra karma dla psa? Poznaj suchą karmę Arion

Każdemu świadomemu właścicielowi psa zależy na tym, aby zapewnić swojemu czworonogowi zdrową i pełnowartościową dietę. Na rynku znaleźć można wiele popularnych, suchych karm dla psów, które różnią się składem i zawartością niezbędnych składników odżywczych. Dowiedz się, jak wybrać dobrą karmę oraz poznaj ofertę suchych karm dla psa Arion.

Jak wybrać suchą karmę dla psa?

Dobra sucha karma dla psa powinna przede wszystkim zaspokajać jego potrzeby energetyczne, dostarczać niezbędnych składników odżywczych oraz zawierać odpowiednią ilość mięsa, które stanowi podstawę psiej diety. Niestety, nie wszystkie karmy spełniają te wymagania. Popularne, tanie mieszanki z supermarketów (tzw. karmy marketowe) często opierają swój skład na zbożach, jednocześnie zawierając śladowe ilości mięsa. Żywienie karmami zbożowymi z niską zawartością mięsa może mieć negatywny wpływ na zdrowie psa, między innymi powodując poważne problemy z układem trawiennym.

Wybierając suchą karmę dla psa należy zwrócić uwagę na to, aby zawierała ona jak najwięcej mięsa. Ważne jest to, aby producent dokładnie podawał pochodzenie mięsa – za ogólnym terminem „produkty pochodzenia zwierzęcego” często kryją się produkty uboczne, nieprzeznaczone do spożycia przez ludzi. Zawierają one niewiele składników odżywczych, przez co są niskowartościowe dla psa i nie powinny stanowić podstawy jego diety. Zaleca się również, aby sucha karma miała niską zawartość zbóż lub była całkowicie bezzbożowa, zwłaszcza w przypadku psów o wrażliwym układzie pokarmowym.

Sucha karma dla psa Arion

Sucha karma dla psa Arion została opracowana w trosce o zdrowie i najwyższą jakość życia każdego psa. Cechuje się wysoką zawartością mięsa i składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na stan zdrowia czowornoga. Ponadto karmy Arion są hipoalergiczne i znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych u psów. Nie zawierają sztucznych barwników ani substancji zapachowych (tzw. zachęcaczy).

Karmy dla psów Arion cieszą się uznaniem hodowców i lekarzy weterynarii nie tylko ze względu na ich skład, ale również szeroki asortyment. Suche karmy Arion są zróżnicowane pod kątem składników odżywczych, dzięki czemu mogą być podawane psom różnych ras i o różnych potrzebach. W ofercie producenta znalazła się m.in. karma Arion Puppy, polecana dla szczeniąt oraz Arion Premium, która ze względu na specjalistyczny skład świetnie sprawdzi się dla psów o wrażliwym układzie pokarmowym i podatnych na uczulenia.

Szeroki wybór karm Arion sprawia, że każdy właściciel znajdzie idealną kompozycję dla swojego czworonoga.