Ramki pszczele do uli

Nie ulega wątpliwości, że ramki do uli są najważniejszym elementem wyposażenie każdej pasieki. Jednak niezależnie od tego, czy pszczelarz posiada na gospodarce pasiecznej tylko dwa, czy kilkaset uli, czasem zachodzi konieczność wymiany ramek. Ponadto ramki przeznaczone do uli stosuje się także, gdy bacznik planuje intensywny rozwój pasieki lub wkładanie tzw. węzy pszczela. Węzy pszczela to szablony z wytłoczonymi kształtami komórek plastra pszczelego. Produkowane są zazwyczaj z wosku albo plastiku. Nasza firma proponuje ramki do ula, które wyróżniają się starannością wykonania i wysoką jakością oraz trwałością.

Dlaczego należy regularnie wymieniać ramkę do ula?

Współcześnie ramki pszczele stanowią miejsce rozwoju rodziny pszczelej oraz gromadzenia miodu. Zatem ramki pszczelarz powinien wymieniać co dwa lub trzy lata, a niektórzy doświadczeni pasiecznicy zalecają zmieniać ramki nawet co rok. Taka wymiana zapobiega rozwojowi barciaka pszczelego, inaczej motylicy. Naturalnie ramka wykorzystywana w ulach może być ponownie stosowana, aczkolwiek niezbędna jest jej dezynfekcja. W naszym sklepie internetowym klient znajdzie ramki dostosowane do każdego ula, w naszej ofercie dostępne są m.in. ramki wielkopolskie i dadant, jak również ramki warszawskie poszerzane.

Ramki Hoffmanowskie

Polecamy ramki hoffmanowskie, które cieszą się ogromnym uznaniem wśród pszczelarzy. Ich zadaniem jest utrzymanie stabilności plastrów tworzonych przez pszczółki. Użytkowane obecnie tego rodzaju ramki posiadają ścianki boczne poszerzone do 3,5 centymetra na 8 centymetrów długości. Dzięki swojej konstrukcji ramki w korpusie ula nie przemieszczają się, tym samym ramki podczas transportu nie przesuwają się oraz pszczoły nie są narażone na zgniecenie. Warto zaznaczyć, że główną zaletą tych ramek jest komfort użytkowania, który wpływa na przyspieszenie pracy. Z całą pewnością ramka hoffmanowska będzie niezastąpiona w pracy pszczelarza.

Dlaczego warto zakupić ramki w naszym sklepie internetowym?

Ramki proponowane w hurtowni pszczelarskiej online to bogaty wybór produktów, które pochodzą od remontowanych oraz sprawdzonych producentów. Nasze produkty wykonane są z naturalnego drewna sosny, lipy bądź o świerku o wysokiej jakości. Bezspornie ramki pszczele są niezastąpione we właściwym funkcjonowaniu ula oraz pozwalają pszczołą budować plastry. Należy podkreślić, że nasze ramki dostosowane do popularnych rozmiarów uli można samodzielnie montować i w ten sposób zaoszczędzić sporo miejsca, co jest szczególnie istotne poza sezonem.